» تمام راه های مقابله با ریزش موی عصبی و جلوگیری از آن

چگونه از ریزش مو عصبی جلو گیری کنیم؟

درمان ریزش مو حاصل از عصبی بودن و افسردگی
درتمام دنیا موی سر  برای مردم از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار بوده است به گونه ای که سالیانه هزینه های  بالایی برای آن انجام می شود.

ریزش مو انواع مختلفی دارد که یکی از مهم ترین آن ها که مردم را درگیر کرده ریزش موی عصبی است. چون سلامت روان در رشد و ریزش مو بسیار مهم و کلیدی است حالا ما برای شما تمام و کمال ریزش موی عصبی را توضیح می دهیم

 

نکات مهم برای افرادی که ریزش موی عصبی دارند.
در کل عصبی بودن استرس داشتن درگیری ذهنی همه ی این ها عوامل اصلی ریزش موی عصبی به شمار می رود که باید آن را درمان کرد و اولین مرحله درمان کاهش تمام مشکلات روانی از جمله استرس،اضطراب و عصبی بودن است و فرد بایدتحت نظر دکتر باشد که برای آن داروهایی تجویز کند و کم کم موهای آن شخص به روال قبلی باز گردد.

        
چگونگی ریزش مو حاد
اگر ریزش مو کمتر از 6 ماه طول بکشد آن شخص دچار ریزش موی حاد شده است.
در بررسی ریزش موها باید تمام اتفاقاتی که برای مو از سه ماه گذشته می افتد مورد توجه قرار گیرد زیرا از زمانی که ریزش مو وارد بدن می شود تا زمانی که به مرحله ریزش می رسد تقریبا سه ماه طول می کشد در این مدت مو ابتدا از حالت رشد به حالت استراحت وارد می شود و بعد از مرحله استراحت، سپس موها شروع به ریزش می کند.


چطور میشود از ریزش مو بر اثر استرس و عصبی بودن جلو گیری کرد
یکی از راه های جلو گیری از ریزش موی عصبی کاهش استرس و اضطراب است.
زمانی که استرس را کاهش می دهیم و از آن جلو گیری می کنیم می توان از ریزش موی عصبی جلوگیری کرد اگر به اندازه کافی از استرس و اضطراب خود کم کنید و به بدن خودتان فرصت بدهید کم کم متوجه می شوید که موهایتان رشد قبل را پیدا کرده است و به حالت عادی باز می گردد
تقریبا یک سوم افرادی که استرس دارند ریزش مو، نازکی ریشه و کم پشتی آن را تجربه می کنند متاسفانه هیچ راه حلی نیست که بتواند زود موهایی که از استرس ریشه آنها نازک شده است و شروع به ریزش کرده اند را به حالت اول برگرداند اما بعد از اینکه استرس کم شود موها رشد خود را شروع می کند.
بعضی از افراد هستند که شخصیت آنها بسیار استرسی است و علاوه بر استرس و اضطراب هایی که دارند به ریزش موی خود حساس می شوند و نگرانی برای خود درست می کنند این افراد باید بدانند که همین استرس و نگرانی  خودش باعث تمدید ریزش مو می شود در نتیجه این افراد باید مشکلات خود را حل کنند و استرس خود را کاهش دهند تا علائم ریزش موی عصبی را بر طرف کنند.


آیا افسردگی و ریزش مو به یک دیگر مرتبط هستند
افسردگی یک بیماری روحی است که روان انسان ها را به هم می ریزد و در کله دنیا این بیمار را می شناسند.
از هر صد نفر تقریبا سه نفر این بیماری را دارند و حالا سوالی که برای ما پیش آماده این است که بیماری افسردگی روی ریزش مو تاثیر دارد یا خیر؟
آن افرادی که بیماری افسردگی دارند پس از مدتی متوجه می شوند که از نظر روحی دچار خشکی و آسیب پذیری شده اند از عوارض افسردگی می توان دل سردی، کمبود انرژی عدم کنترل احساسات، بی خوابی، عدم لذت بردن از فعالیت های روزانه و بی حوصلگی را نام برد و بیماری افسردگی می تواند فاز رشد مو را کوتاه کند و حتی بعضی از دارو های افسردگی عوارضی همچون ریزش مو را به دنبال دارد که یکی از این داروها پروزاک است اگر احساس دارید که داروها باعث ریزش موی شدید برای شما شده و دیگر داروها تاثیر بیشتری برایتان دارد حتما با پزشک خود مشورت کنید و این موضوع را با آن در میان بگذارید.


استرس داشتن و ریزش موی شدید
چیزی که اکثر مردم شنیده اند این است که استرس بیش از حد باعث ریزش موی عصبی می شود و این کاملا درست است که استرس و اضطراب ذهنی و فیزیکی موجب ریزش مو می شود اما چیزی که باعث خوشحالی است و مردم را امید وار می کند این است که این ریزش مو دائمی نیست و موقتی هست و پس از مدتی از بین می رود و مو شروع به رشد می کند.
اگر شخص دچار استرس شود ممکن است فاز رشد در چرخه رشد مو متوقف شود و این داستان می تواند فولیکول های مو را وارد استراحت کند و این را هم بگوییم برایتان که استراحت طولانی مدت می تواند جلوی رشد موها را بگیرد و مانع رشد آن ها شود فولیکول های مو می تواند سه ماه قبل از،از بین رفتن خاموش بمانند.


ریزش موی مزمن چیست؟
سئوالی که به وفور برای افراد پیش می آید این است که ریزش موی مزمن چیست؟ حال ما برای شما این مطلب را به طور کامل توضیح می دهیم تا دقیق متوجه شوید.
اگر بیشتر از 6 ماه است که در گیر ریزش موی خود هستید و شما را بسیار کلافه کرده است شما دچار ریزش موی مزمن شده اید درمان این مدل از ریزش مو گاهی اوقات با تمام تلاش و زحمتی که متخصصان و پزشکان انجام می دهند و برسی هایی که برای این بیماری می کنند بدون نتیجه است و راهی یرای درمان یافت نمی شود به همین دلیل درمان آن مقداری سخت تر و پیچیده تر است اگر عامل ایجاد کننده ریزش مو دوباره به وجود آمد ریزش مو به صورت مزمن است این مدل از ریزش مو در اثر اختلالات هورمونی، به هم خوردن عادات ماهیانه داشتن مشکلات تیروئید از جمله پر کاری و کم کاری آن همچنین استفاده از بعضی داروهای ضد استرس برای درمان افسردگی دیده می شود.
اگر همچنان سوالی هست که فکر شما را در مورد ریزش مو درگیر کرده است میتوانید از ساعت 8 صبح الی 10 شب با گروه مشاوره ما در تماس باشید تا سئوالات شما را به طور دقیق و صحیح جواب بدهند و مشکل شما را حل کنند.

توسط : معین یداللهی
  بسیار عالی و آموزند مرسی واقعا
پاسخ مدیریت : ممنونم از شما
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  آمپول نوروبیون چیست
•  منافذ باز پوست چیست و چه چیزی باعث آن می شود
•  ضمانت اصل بودن کالا
•  حریم خصوصی کاربران
•  شرایط بازگشت کالا

مشاوره رایگان مشاوره رایگان : 03155353098| 09136957925

 ««  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
پشتیبانی آنلاین اکسیر شفا
سبد خرید اکسیر شفا
اکسیر شفا