» منافذ باز پوست چیست و چه چیزی باعث آن می شود

راه هایی برای درمان منافذ باز پوست

منافذ باز پوست چیست و چه عواملی باعث آن می شود؟

افراد زیادی از وجود منافذ باز پوست خود ناراضی هستند و چون در درمان آن شیوه های مختلفی وجود دارد این امر موجب شده تا برای تشخیص این عارضه دچار سردرگمی شوند.

درسطح بدن همه ی انسان ها یک منفذ به ازای هرتار  مو وجود دارد وقتی در این منافذ پوست ترشح غدد سباسه زیاد شود فشاری به دیواره های منفذ پوست می آید که این فشار موجب گشاد شدن منفذ پوست می شود.

این عارضه پوستی در بزرگسالان و اکثرا در مردان بیشتر به چشم می خورد شاید در نگاه اول منافذ باز پوست یک عارضه پوستی بی خطر به نظر بیاید اما در بعضی مواقع اندکی ازین منافذ باز پوست به سرطان تبدیل می شوند اما این بدان معنی نیست که درمانی نداشته باشد و این مژده را به شما می دهیم که متخصصان با توجه به پیشرفت در زمینه های عوارض پوستی توانسته اند این عارضه پوستی را درمان کنند.

عواملی که موجب این عارضه پوستی می شوند

ژنتیک

نورخورشید

استفاده از لوازم آرایش چرب

محیط گرم

تغییرات هورمونی

بلوغ و یاِئسگی

بالا رفتن سن

آلودگی هوا

در ادامه به راه های پیشگیری از به وجود آمدن منافذ باز پوست که به دلیل آنها اشاره شد

می پردازیم

1- ژنتیک

با اینکه ژنتیک بسیار در عارضه های پوستی تاثیرگذار است اما باز هم قابل درمان است و با استفاده از ماسک های صورت و استفاده کردن از تونرها و با لایه برداری پوست تا حدی می توان این عارضه را کنترل کرد.

2- نورخورشید

همانطور که می دانیم نور خورشید دارای اشعه مادون قرمز است که برای پوست خیلی ضرر دارد و قرار گرفتن در معرض نور خورشید آن هم به مدت طولانی تاثیر ناگواری برای پوست دارد که یکی از آن به وجود آمدن همین منافذ باز پوست است بنابراین برای جلوگیری از عوارض ناشی از نور خورشید باید حتما از کرم های ضدآفتاب استاندارد و کلاه استفاده کنیم.

3- استفاده مداوم از لوازم آرایش چرب

لوازم آرایش چرب و کرم پودرها مجراهای پوست را که برای رفع چربی و سموم از پوست هستند را مسدود می کند دراین حالت سلول های پوست برای تنفس به دیواره های منافذ فشار می آورند و باعث بازشدن منفذ پوست می شوند بنابراین تا امکان از لوازم آرایش فاقد چربی استفاده کنید.

4- قرارگرفتن در محیط های گرم

کسانی که در محیط های گرم مشغول به کار هستند هم به این عارضه دچار می شوند مانند: نانواها و آشپزها و افرادی که در کارخانه ها با گرما در تماس هستند پس باید با شستن مداوم صورت و کمپرس یخ تا حدی از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنند.

5- آلودگی هوا

وجود ذرات گرد و غبار در هوا نیز با نشستن روی صورت باعث می شود تا مجراهای طبیعی پوست مسدود شوند که این امر موجب باز شدن منافذ پوست می شود پس با شستن صورت در طول روز با شوینده های ملایم می توان تا حدی از این عارضه جلوگیری کرد

منافذ باز پوست در کدام نواحی پوست به چشم می خورند؟

منافذ باز پوست با افزایش سن بیشتر روی بینی و گونه ها و پیشانی هم قبل از آرایش و هم بعد از آرایش به چشم می خورد و علی رغم استفاده از کرم پودرهایی که پوشانندگی خوبی دارند اما بازهم این منافذ باز پوست دیده می شوند بنابراین با انجام راه کارهای درمانی می توان این منافذ را کوچک تر کرد.

منافذ باز پوست را چگونه درمان کنیم

ما می توانیم با مراقبت از پوست خود درخانه تا حدی این منافذ راکوچکتر کنیم. 

گام اول برای داشتن پوست سالم:

1- شستشوی صورت درصبح وشب

این کارباعث می شود تا آلودگی های روی پوست که باعث مسدود شدن منافذ می شود پاک شوند.

2- استفاده از ماسک های مناسب 

از جمله ماسک هایی که برای منافذ باز پوست استفاده میشود :

ماسک خاک رس

ماسک سفیده تخم مرغ و آبلیمو

ماسک عسل و آبلیمو

سرکه سیب

اما این نکته را هم در نظر داشته باشین که استفاده زیاد از این ماسک ها خود باعث حساسیت پوستی می شوند و در استفاده از آنها زیاده روی نکنید مثلا ماسک خاک رس برای یکبار درهفته خوب است استفاده بیش از حد از این ماسک سبب خارش و ایجاد لک در پوست شما می شود.

3- پاک کردن آرایش صورت قبل از خواب

اگر شب ها با آرایش بخوابید مواد آرایشی در منافذ پوست جمع می شود و باعث مسدود شدن منافذ می شود.

4- داشتن یک رژیم غذایی سالم

میان آنچه که میخورید و پوست شما رابطه ای وجود دارد پس تا حد امکان از خوردن غذاهای پر چرب بپرهیزید و غذاهای سالم را جایگزین آنها کنید تا پوستی سالم ورذ شفاف داشته باشید.  

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ریزش موی سکه ای و راه های مقابله با آن
•  آمپول نوروبیون چیست
•  بهترین قیمت محصولات
•  قوانین و مقررات
•  بهترین کیفیت محصولات

مشاوره رایگان مشاوره رایگان : 03155353098| 09136957925

 ««  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
پشتیبانی آنلاین اکسیر شفا
سبد خرید اکسیر شفا
اکسیر شفا